این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

(+۹۸) ۴۱ ۳۶۶۹۸۷۰۷
 
EN

روش کار PSA

تکنولوژی PSA بر مبنای انتقال جرم و بر اساس جذب سطحی عمل می نماید. مولکول های اکسیژن موجود در هوای ورودی توسط جاذب CMS جذب شده و مولکول های نیتروژن در این فرآیند از CMS عبور می کنند و نهایتا از سیستم خارج شده و در تانک ذخیره جمع آوری می شوند. در این زمان است که نیتروژن آماده استفاده می باشد.

سیستم نیتروژن ساز شامل 2 برج جذبی می باشد که از ماده ی کربن مولکولارسیو پر شده است. هوای فشرده پس از رد شدن از تله آبگیر، درایر و میکرو فیلترها تصفیه کامل شده و وارد برج ها می گردد. مولکول های اکسیژن توسط کربن مولکولارسیو جذب شده و گاز نیتروژن خارج می گردد. وقتی که یک برج عمل جذب را انجام می دهد در برج دیگر با کم شدن فشار، عمل احیاء مواد صورت می گیرد. نیتروژن سازهای ارائه شده توسط شرکت مهندسی فلات باختر صدر با ظرفیت تولید 1m3/hour تا 1500m3/hour در خلوص 95 درصد تا 99.999 درصد می باشند و توانایی کارکرد 24 ساعته در طول سال و قابلیت روشن و خاموش شدن دستگاه به صورت هوشمند (Startup/Standby) باعث می گردد تا امکان استفاده از این دستگاه ها برای کاربران ساده و آسان باشد.

مهم ترین نکته در خرید نیتروژن ساز این است که کالا را باید از شرکت های معتبری که خدمات پس از فروش لازمه را ارائه می دهند خریداری کرد و در انتخاب نوع نیتروژن ساز به کاربرد آن دقت نمود.

جهت خرید نیتروژن ساز می توانید به موارد زیر دقت کنید:

  • هنگام خرید نیتروژن ساز حتما به استانداردهای ارائه شده توجه نمایید و از خرید نیتروژن ساز با مارک ها و برندهای ناشناخته خودداری کنید و سعی کنید قبل از خرید نیتروژن ساز از شرکت تولید کننده و نوع برند و ... اطلاعات کافی کسب نمایید.
  • جهت خرید نیتروژن ساز باید به دو نکته فنی دقت نمایید:١. نوع کاربری٢. نیتروژن ساز که اندازه نیتروژن ساز را باید بسته به نیاز خود تعیین کنید.
  • هنگام خرید نیتروژن ساز، تمام ویژگی های آن را در نظر بگیرید.
  • در خرید نیتروژن ساز به دستگاه های مکملی که لازمه کارکرد صحیح آن می باشد نیز دقت کنید (کمپرسور، درایر، واتر تراپ، مخزن ذخیره)
  • در بسیاری از مشاغل و صنایع مانند بیمارستان ها، داروسازی ها، صنایع غذایی و … هوای فشرده پاک مورد نیاز است. هوای فشرده پاک و خالص باعث افزایش طول عمر تجهیزات و قطعات پنوماتیکی می شود، همچنین به دلیل حذف آب و رطوبت از هوای فشرده، از زنگ زدگی لوله ها و شیرآلات جلوگیری به عمل می آید. در صنعت جهت حذف آلودگی های مورد اشاره از انواع فیلترها و میکروفیلترها استفاده می گردد. میکروفیلترها دارای ضریب جذب متفاوتی می باشند که این قدرت جذب تابع شرایط فشارکاری، دمای هوا، مقدار ذرات معلق و … می باشد با این تفاوت که نوع المنت به کار رفته در آنها نیز در مقدار جذب و تخلیه ذرات موثر است. این المنت فیلترها می توانند تا 99 درصد ذرات را جذب کنند، در خرید نیتروژن ساز باید به فیلترها و میکروفیلترهای استفاده شده در دستگاه توجه لازم را داشته باشید.
  • کاتالیست و جاذب: در خرید نیتروژن ساز به جاذب استفاده شده در نیتروژن ساز دقت داشته باشید.
  • این را در نظر بگیرید که ممکن است در خرید نیتروژن ساز فروشنده به شما قیمت پایینی پیشنهاد بدهد ولی باید بدانید که ممکن است دستگاه مورد نظر، نیتروژن را با درصد خلوص پایین ارائه می دهد و کیفیت جاذب ها و تجهیزات بکار گرفته شده پایین و امکانات کمتری دارد. 

نیتروژن ساز فلات باختر

دستگاه مولد گاز نیتروژن شرکت فلات باختر صدر (ARZIN)، گاز نیتروژن را در محل کار شما با استفاده از هوای فشرده تولید می نماید. این دستگاه جایگزینی مطمئن و مقرون به صرفه نسبت به کپسول های فشار بالای نیتروژن می باشد. ظرفیت تولید این دستگاه ها 1m3/hour تا 1500m3/hour در خلوص 95 درصد تا 99.999 درصد است و توانایی کارکرد 24 ساعته در طول سال و قابلیت روشن و خاموش شدن دستگاه به صورت هوشمند (Startup/Stand by) باعث می گردد تا امکان استفاده از این دستگاه ها برای کاربران ساده و آسان باشد.

تکنولوژی فرآیند جذب از طریق تناوب فشار (PSA) یک تکنولوژی کم هزینه، معمول و با بازده زیاد می باشد. این فرآیند در ظرفیت های کوچک و متوسط تولید گازها یک فرآیند اقتصادی است که در حال حاضر به دلیل پایین بودن هزینه تمام شده و شرایط ساده کاری، از روش کرایژونیک (Cryogenic)  پیشی گرفته است.

جذب سطحی ملکول های اکسیژن توسط جاذب های کربنی (CMS) از هوای فشرده شده (7 بار) به منظور تولید گاز نیتروژن مهمترین بخش این فرآیند می باشد که از طریق اعمال تغییرات فشار انجام می گیرد. تمامی قطعات، شیرهای پنوماتیکی، ابزار دقیق و همچنین جاذب های دستگاه از معتبرترین برندهای اروپایی می باشند.
گفتنی است که تیم مهندسان کارآزموده و شایسته‌ ی ما همواره متعهد به ارائه‌ ی خدمات مطمئن و با کیفیت در سراسر اوقات شبانه‌ روز و در هفت روز هفته می‌ باشد و شما می توانید جهت خرید اکسیژن ساز و خرید نیتروژن ساز با ما تماس بگیرید.

 
Technical Data
Flow rate:             ۱ m۳/hour To ۱۵۰۰ m۳/hour
Purity:                  %۹۵ To %۹۹.۹۹۹ nitrogen
Dew point:           -۳۰ °c
Operation Temp:  ۲°c To ۴۵°c
 
خرید نیتروژن ساز