این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

(+۹۸) ۴۱ ۳۶۶۹۸۷۰۷
 
EN

هوای موجود در اطراف ما که در تهیه هوای فشرده توسط کمپرسور مورد تراکم قرار می­گیرد، دارای رطوبت، گرد و غبار و انواع ریز آلاینده­ها  است. همچنین بدلیل روغن کاری قسمت­ های مختلف کمپرسور، هوای فشرده خروجی از آن علاوه بر موارد مذکور، دارای قطرات و بخارات روغن نیز می ­باشد. وجود این آلودگی­ها در هوای فشرده، سبب ایجاد خساراتی در سیستم ­های استفاده کننده از  هوای فشرده میگردد. در بسياري از مشاغل و صنایع مانند بيمارستان ها، داروسازي ها، صنایع غذايي و… هواي فشرده پاك مورد نياز است. هواي فشرده پاك و خالص باعث افزايش طول عمر تجهيزات و قطعات پنوماتيكي مي شود، همچنين بدلیل حذف آب و رطوبت از هوای فشرده، از زنگ زدگي لوله ها و شيرآلات جلوگيري به عمل می ­آید.
در صنعت جهت حذف آلودگی­های مورد اشاره از انواع فیلترها و میکروفیلترها استفاده می­ گردد. ميكروفيلترها داراي ضريب جذب متفاوتی مي باشند كه اين قدرت جذب تابع شرايط فشاركاري، دماي هوا، مقدار ذرات معلق و… مي باشد با اين تفاوت كه نوع المنت بكار رفته در آنها نيز در مقدار جذب و تخليه ذرات موثر است. اين المنت فيلترها مي توانند تا 99%درصد ذرات را جذب كنند.
انواع میکرو فیلتر عبارتند از :
پری میکرو فیلتر برای از بین بردن ناخالصی های درشت موجود در هوا
میکرو فیلتر اولیه برای از بین بردن ذرات تا 1 میکرون شامل قطرات آب و روغن
میکروفیلتر ثانویه براز جذب ذرات تا 0.01 میکرون شامل ذرات آب و روغن
میکرو فیلتر کربنی با قابلیت جذب ذرات تا 0.003 میکرون شامل بخار روغن و هیدروکربن و بوفیلترها بعد از مخزن هوای فشرده و قبل از درایر قرار می گیرند. ابتدا پری فیلتر ذرات معلق درشت هوای فشرده را حذف می کند و بعد از آن میکروفیلتراولیه و سپس ثانویه، با قابلیت جذب بسیار بالا ذرات معلق ریزتر هوای فشرده را حذف می کنند.
میکروفیلترها در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار می­گیرند که عبارتند از:
صنایع خودرو
صنایع الکتریک
صنایع  غذایی
صنایع شیمیایی
صنایع پتروشیمی
صنایع پلاستیک
صنایع رنگ 
درایر:
هواي فشرده خروجي از كمپرسور داراي ذرات گرد و غبار، رطوبت، روغن و … مي باشد. ذرات جامد و روغن از طريق فيلتراسيون از هوا جدا مي شوند ولي رطوبت موجود كه به شكل بخار آب می باشد در هوا باقي مي ماند كه اين بخار توسط دراير جدا مي گردد. درایرهای متداول موجود در دو نوع می­باشد، الف) درایر تبریدی   ب) درایر جذبی
الف) دراير تبريدي با انتقال برودت به هواي فشرده و كم كردن دما، باعث میعان بخار موجود در هوای فشرده  مي شود. عواملي مانند فشاركاري، دماي محيط، دماي هواي فشرده و محل نصب دراير در كارايي مفيد آن تاثير گذار است. نقطه شبنم اين نوع دراير ۳+  درجه سانتي گراد مي باشد.
 
ب) دراير جذبي نوع ديگري از خشك كن هاي هواي فشرده مي باشد و زماني به كار مي رود كه نقطه شبنم زير صفر درجه سانتي گراد مورد نياز باشد يعني قدرت رطوبت گيري بيشتري نسبت به ساير درايرها دارد. اين درايرها به دو شكل هيتردار و بدون هيتر ساخته مي شوند و مواد جاذب رطوبت داخل آن قابل تعويض مي باشد.
گفتنی است که تیم مهندسان کارآزموده و شایسته‌ ی ما همواره متعهد به ارائه‌ ی خدمات مطمئن و با کیفیت در سراسر اوقات شبانه‌ روز و در هفت روز هفته می‌ باشد و شما می توانید جهت خرید اکسیژن ساز و خرید نیتروژن ساز با ما تماس بگیرید.