این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • telegram
  • instegram
  • GooglePlus
  • Linkedin
  •   
(+98) 41 36698707
 
EN
چهارشنبه, 04 آبان 776 ساعت 12:36

اجزای تشکیل دهنده دستگاه اکسیژن ساز

دستگاه اکسیژن ساز از قسمت های مختلفی تشکیل می ­شود . کمپرسور و مخازن زئولایت قسمت های اصلی آن محسوب می ­شود .

کمپرسور کار مکش هوا به درون دستگاه اکسیژن ساز و هدایت آن به سمت مخازن زئولایت را بر عهده دارد . این هدایت توسط شیر برقی یا دریچه ی متحرک انجام می شود که به ترتیب بین دو مخزن زئولایت سوئیچ می کند . از دیگر قسمت های مهم سیستم خنک کننده (فن) می باشد که دستگاه اکسیژن ساز را از زیادگرم شدن محافظت می­ کند و دیگری فیلترهای ورودی و فیلتر آنتی باکتریال می باشد که به منظور جذب ذرات گرد و غبار و یا باکتری و میکروب موجود در هوا از ورود آن ها به دستگاه جلوگیری نمایند . فیلتر ابری ورودی هوا می­تواند شستشو شود و فیلتر اصلی دستگاه (فیلتر HEPA) قابل سرویس و تعویض  است . فیلتر آنتی باکتریال نیز در مسیرهای نهایی خروج اکسیژن قرار دارد که قابل تعویض می­باشد . در هنگام استفاده از دستگاه اکسیژن ساز باید به بازه های زمانی تعویض و شست و شوی فیلترها دقت نمایید.
و در آخر فلومتر دستگاه که به یک خط کش مدرج شباهت دارد و بر حسب لیتر بر دقیقه درجه بندی شده و کار تنظیم فلوی گاز اکسیژن خروجی را بر حسب لیتر بر دقیقه (LPM) انجام می­دهد . فلومتر در قسمت خارجی دستگاه اکسیژن ساز و در دسترس بیمار است . اکسیژن خالص بعد از تنظیم فلو ، به مخزن مرطوب کننده وارد شده و از آنجا به واسطه ی سوند نازال به بینی بیمار منتقل می گردد . این سوند به بهبود جذب اکسیژن کمک می کند .
تیم مهندسان کارآزموده و شایسته‌ ی ما همواره متعهد به ارائه‌ ی خدمات مطمئن و با کیفیت در سراسر اوقات شبانه‌ روز و در هفت روز هفته می‌ باشد و شما می توانید جهت خرید اکسیژن ساز و خرید نیتروژن ساز با ما تماس بگیرید.
می توانید نحوه عملکرد اجزای یک دستگاه اکسیژن ساز و مراحل تولید اکسیژن را در ویدیو زیر مشاهده کنید: