این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

(+۹۸) ۴۱ ۳۶۶۹۸۷۰۷
 
EN
سه شنبه, ۲۷ شهریور ۷۷۷ ساعت ۱۰:۴۸

اکسیژن درمانی با فشار بالا در درمان چه بیماری هایی به کار می رود؟

اکسیژن با فشار بالا یکی از راه های اکسیژن درمانی است که تحت نظر کامل پزشک انجام می شود. در این شیوه درمانی بیمار کاملا در یک محفظه مخصوص و بسته قرار می گیرد. فشار اکسیژن داخل محفظه به تدریج بالا رفته و اکسیژن ۱۰۰ درصد خالص برای تنفس بیمار آماده می شود. کاهش اکسیژن از عوارض بعضی بیماری ها بوده و مشکلات بسیاری از جمله زخم و عفونت را در بیماران به وجود می آورد. تحقیقات نشان دهنده آن است که اکسیژن با فشار بالا در بهبود بیشتر بیماری ها و یا عوارض آن موثر است.  بیمارانی که با این روش تحت درمان قرار می گیرند شاهد بهبود سریع تر زخم ها،خون رسانی مجدد به بافت ها، کاهش التهاب و … بوده اند.

بیماری هایی که می توانند با این روش بهبود یابند، شامل موارد زیر هستند:

- دیابت : اکسیژن درمانی به طرز قابل معنا داری باعث بهبود نوروپاتی دیابتی شده و اکسیژن مورد نیاز برای بهبود محل زخم را فراهم می کند. بیماری دیابت در طولانی مدت عوارض ناخوشایندی را ایجاد می کند که عوارض قلبی، کلیوی، آسیب های عصبی-عروقی، بیماری های چشمی و زخم های عفونی از شایع ترین آن هستند. زخم های دیابتی در سراسر جهان خطرناک است و منجر به سیاه شدن بافت درگیر می شود. قطع عضو برای جلوگیری از پیشرفت عفونت در این بیماری ضروری است که با روش درمان اکسیژن پر فشار می توان از از آن پیشگیری کرد.

 

- آرتریت روماتویید : آرتریت روماتویید یک بیماری التهابی است که در ابتدا مفاصل را درگیر می کند و در صورت عدم درمان حتی می تواند استخوان ها را نیز مبتلا کند. با توجه به اینکه کاهش اکسیژن در غشای غضرفی بیماران مبتلا دیده می شود می توان با اکسیژن درمانی مانع پیشرفت بیماری شد. حتی در بیمارانی که به عفونت استخوان دچار شده اند نیز می تواند با اکسیژن پر فشار شرایط بهبود عفونت را ایجاد کرد. 

 

- مسمومیت با سیانید: درمان مسمومیت با مونوکسید کربن، در کسانی که دائما با آتش در تماس هستند، سیگاری ها، کارگران کشتی و صنعتی می تواند کشنده باشد، خصوصا اگر با سیانید ترکیب شود.

 

- افزایش متابولیسم بافتی

- افزایش انتقال آنتی بیوتیک در دیواره سلول

- متوقف ساختن حرکت باکتری در خون

- جلوگیری از تولید رادیکال های آزاد 

- بیماری های قلبی-عروقی

- عفونت استخوان

 - سکته مغزی، آبسه های مغزی

- آمبولی گاز و هوا

 

 

درمان سردرد با اکسیژن پر فشار

بیماران مبتلا به میگرن شدید که تحت درمان با اکسیژن پر فشار قرار گرفته اند، به وضوح شرایط جسمانی بهتری را دارند. توقف حملات میگرن و بهبود نسبی شدت سردرد در این افراد نقطه امیدی در درمان کامل بیماری است. افراد مبتلا به سر درد های شدید میگرن و سردرد های خوشه ای درد های طاقت فرسایی را در حین حملات تجربه می کنند که بعضی اوقات با حالت تهوع، سرگیجه و واکنش در مقابل نور و صدا همراه است. در این روش، بیمار در یک محفظه بدون منفذ قرار گرفته و اکسیژن خالص را تحت شرایط معمولی تنفس می کند. تنفس اکسیژن خالص منجر به تنگ شدن عروق درگیر شده و درد را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. در واقع درمان با اکسیژن پر فشار روی مراکز گیرنده عصبی در مغز تاثیر گذاشته و فعالیت بخش های مغز را به صورت طبیعی باز می گرداند.

 

 

 

مراکز درمانی برای اکسیژن تراپی می توانند جهت خرید اکسیژن ساز با شرکت فلات باختر تماس حاصل فرمایند.