این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

(+۹۸) ۴۱ ۳۶۶۹۸۷۰۷
 
EN
شنبه, ۰۳ شهریور ۷۷۷ ساعت ۱۵:۴۲

چگونه مرطوب کننده را به اکسیژن ساز وصل کنیم؟

اغلب بیماران فکر می کنند که دستگاه های مرطوب کننده چندان ضروری نیستند و بیشتر بیماران تنها از اکسیژن ساز استفاده می کنند. حتی ممکن است هنگام خرید دستگاه اکسیژن ساز آن را بدون مرطوب کننده خریداری کرده باشند. چرا که فکر می‌کنند، اکسیژن ساز باعث خشکی بینی و گلو می‌شود. البته کاملاً اشتباه است. چرا که استفاده از این دستگاه بدون رطوبت ساز باعث ایجاد ناراحتی‌ های فراوانی می‌شود. حتی امکان دارد به بینی و تنفس هم آسیب جدی برساند.

 

در ماه های سرد سال که هوا خشک می‌شود و در برخی از مناطق خشک کشور، به مرطوب کننده نیاز دارید. اگر در زمان خواب از اکسیژن ساز استفاده می کنید، گلو و بینی خشک نمی‌شوند. زیرا هوا به داخل بینی راه پیدا می‌کند. با این‌ وجود باز هم می‌توانید یک بطری مرطوب کننده را که با دستگاه اکسیژن سازگار است، تهیه کنید.

 

بیشتر دستگاه ‌های اکسیژن ساز قابل ‌حمل به مرطوب کننده نیاز دارند، و به ‌گونه‌ ای طراحی و ساخته ‌شده ‌اند که با متصل کردن مرطوب کننده به دستگاه، جریان اکسیژن بیشتری وارد بینی می‌شود. اکثر کانکتورهای ثابت اکسیژن جای اتصال یک بطری مرطوب کننده را دارند.

 

توجه داشته باشید که از استفاده شیر یا انواع دیگر آب در کنار آب مقطر خودداری کنید. بیشتر افراد شیر را همراه با آب مقطر در مرطوب کننده استفاده می‌کنند. زیرا آب مقطر فاقد ناخالصی است. حتی آب شیرین فیلتر شده هم می‌تواند مقدار کمی  ناخالصی داشته باشد. اگرچه این نوع آب‌ها و شیر برای پوست مضر نیست. اما باعث عملکرد نادرست اکسیژن ساز می‌شود. آب مقطر را می‌توانید از داروخانه تهیه کنید.

 

نحوه اتصال مرطوب کننده به اکسیژن ساز

 

اتصال مرطوب کننده به اکسیژن ساز آسان است. ابتدا اطمینان حاصل کنید که این مرطوب کننده با دستگاه اکسیژن ساز شما سازگار باشد. بر روی بطری مرطوب کننده دو خط  حداکثر پر شدن و حداقل پر شدن وجود دارد.

 

نباید بطری را بالا تر از خط حداکثر پر شدن ، پر کنید زیرا با این کار غلظت مواد بیش تر می‌شود که به پوست آسیب می‌رساند. میزان مرطوب کننده را تا خط حداقل پر شدن هم پر نکنید. زیرا رطوبت خیلی زود از بین می‌رود و به ‌اندازه کافی نیست. بهترین کاری که باید انجام دهید پر کردن بطری تا حدود نیم اینچ زیر خط حداکثر پر شدن است.  

 

در مرحله بعد اکسیژن ساز را روشن کنید. سپس پورت مرطوب کننده و لوله لاستیکی کوتاهی را که برای اتصال نازل بطری مرطوب کننده کاربرد دارد، به پورت مرطوب کننده دستگاه متصل کنید.نازل را به لوله و پورت مرطوب کننده وصل کنید. اطراف بطری رطوبت ‌گیر را با نوار چسب بپوشانید. تا از ریختن مرطوب کننده جلوگیری کند. 

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر  و خرید اکسیژن ساز با متخصصان ما تماس بگیرید.