این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

(+۹۸) ۴۱ ۳۶۶۹۸۷۰۷
 
EN
چهارشنبه, ۳۱ مرداد ۷۷۷ ساعت ۱۳:۲۳

چه زمانی باید از رطوبت ساز برای اکسیژن درمانی استفاده کرد؟

هوا دائما در حال عبور از بینی و سینوس‌های شماست و محیط بسیار خشکی ایجاد می‌کند که باعث بروز برخی مشکلات می‌شود. اگر از آن دسته افرادی هستید که باید از اکسیژن‌ ساز استفاده کنید اما همچنان دلتان می‌خواهد کارهای روزمره ‌تان را مثل قبل انجام دهید، این مطالب به شما کمک می‌کند خشکی بینی و سینوس‌هایتان را به ‌راحتی برطرف کنید.

 همه‌ ی ما با گذر زمان پیر می شویم و بعد از مدتی به مراقبت‌های پزشکی احتیاج داریم، پس باید تغییراتی را در روش زندگی خود ایجاد کنیم .انجام کار های روزمره در پیری نیازمند توانایی بالایی است. اما به دلیل کهولت سن و کاهش توانایی عضلات و اندام‌ها، بدن و ریه‌های شما به یک محرک احتیاج دارد. استفاده از دستگاه اکسیژن ساز به ‌راحتی این امکان را برای شما فراهم می‌آورد که به ‌راحتی فعالیت ‌هایی مانند پیاده ‌روی را انجام دهید. اما استفاده از دستگاه اکسیژن ساز می‌تواند مجرای تنفسی شما را خشک کند. 

 

علائمی که نشان می‌دهد سینوس‌هایتان به رطوبت نیاز دارند

از آنجایی ‌که هر شخص واکنش متفاوتی نسبت به شخص دیگر نشان می‌دهد، خشکی بینی هم با شدت‌ های مختلفی اتفاق می‌افتد. بعضی اشخاص، امکان دارد در سینوس ‌های خود کمی احساس ناراحتی و سوزش کنند، اما برخی  دیگر ممکن است دچار خون‌ ریزی در مجرای تنفسی خود شوند. با توجه به طیفی از این ناراحتی‌ها، از تحریک سینوس ‌ها گرفته تا خون ‌دماغ، استفاده از دستگاه اکسیژن ساز با توجه به این مسائل می تواند مأیوس‌کننده باشد. برای رفع این علائم به رطوبت ساز اکسیژن ساز نیاز خواهید داشت.

 

قبل از روغن زدن بینی در زمان استفاده از اکسیژن درمانی، آن را از لحاظ پزشکی بررسی کنید!

• پیش از چرب کردن مجرای بینی و استفاده از پماد، باید با پزشک خود مشورت کنید. چون که نمی‌توانید مطمئن شوید سطح داخلی بینی خود به درستی چرب شده یا نه! همچنین این احتمال وجود دارد که ماده چرب آسیب جدی به شما برساند.

• پماد‌ها و اسپری‌های غیرپزشکی نیز وجود دارند که می‌توانند از خشکی مجرای بینی جلوگیری کنند ، اما آن‌ ها هم باید توسط پزشک متخصص بررسی شوند.

• چرب کردن مجرای تنفسی باید به‌ نحوی باشد که خطری برای شما به وجود نیاورد. همچنین شما می‌توانید از شرکتی که دستگاه را به شما فروخته نیز کمک بگیرید.

 

در طول زمان عبور هوا از بینی و سینوس‌ها، مجرای تنفسی شما  خشک می‌ شود، مخصوصا اگر در مناطق گرم و خشک زندگی کنید. اکسیژن ساز  قابل ‌حمل، هوای بیرون را می‌گیرد و اکسیژن را از سایر اجزای هوا جدا کرده و آن را به‌ صورت خالص تحویل می‌دهد.

 

مرطوب ساز اکسیژن مخزنی است که به دستگاه اکسیژن ساز متصل می‌شود که باید به ‌صورت جداگانه تهیه شود. آنچه اتفاق می‌افتد این است که هوا قبل از آنکه از طریق لوله به بینی شما فرستاده شود، با فشار از درون آب رطوبت ساز عبور می‌کند. 

 

چگونه بهترین درجه رطوبت را تشخیص دهید

در این مورد هیچ تنظیم مناسبی برای تمام افراد وجود ندارد. شروع درجه استاندارد برای رطوبت ساز ۲ لیتر در دقیقه است ، اما امکان دارد تنظیمات بالا تر یا پایین ‌تر برای برخی افراد مناسب ‌تر باشد. محیط هم روی مناسب بودن درجه رطوبت تأثیرگذار است.

 

هنگام استفاده از رطوبت ساز به یاد داشته باشید که:

• تمام دستورالعمل‌ها را بخوانید

• تنها از آب مقطر استفاده کنید

• اگر در تمام طول روز بیرون هستید و از دستگاه استفاده می‌کنید، سطح آب را در طول روز بررسی کنید و اگر مقدار آن نزدیک به حداقل است، آن را دوباره پر کنید.

• رطوبت ساز را هر روز تخلیه و تمیز کنید.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید اکسیژن ساز با متخصصان ما تماس بگیرید.