این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

(+۹۸) ۴۱ ۳۶۶۹۸۷۰۷
 
EN
چهارشنبه, ۳۱ مرداد ۷۷۷ ساعت ۱۱:۵۱

انواع اکسیژن ساز را چگونه انتخاب کنیم؟

دستگاه اکسیژن ساز یکی از به کار آمد ترین تجهیزات پزشکی است.اکسیژن ساز،اکسیژن خالص را از تصفیه کردن هوای اطراف استخراج کرده و در دسترس بیماران قرار می دهد.انواع اکسیژن ساز جایگزین کپسول های قدیمی اکسیژن شده اند. برای خرید دستگاه اکسیژن ساز به این موارد توجه داشته باشید:

 

انواع اکسیژن ساز از لحاظ کارکرد

انواع دستگاه اکسیژن ساز به دو دسته تقسیم می شوند:

 

الف- اکسیژن سازهای ممتد(continuous)

دستگاه اکسیژن ساز ممتد به نحوی است که قادر به تولید اکسیژن به صورت یکنواخت و ممتد می باشد. به این صورت که بدون قطعی، اکسیژن فلو (Flow) می شود و بیمار می تواند از اکسیژن استفاده کند. بیمارهایی که دارای مشکلات تنفسی حاد هستند به اکسیژن رسانی بیشتری نیاز دارند. امروزه در مراکز پزشکی و یا در منزل می توان از دستگاه اکسیژن پلاس بیشترین بهره را برد. هنگام خرید دستگاه اکسیژن ساز به نوع کارکرد آن توجه داشته باشید.

 

ب- اکسیژن سازهای متقاطع (impulse)

دستگاه های اکسیژن ساز متقاطع به لحاظ تولید اکسیژن مشابه دستگاه  اکسیژن ساز ممتد است اما تولید اکسیژن در این اکسیژن ساز بدون وقفه نیست. در این اکسیژن ساز در بازه های زمانی و به صورت منقطع به اصطلاح فلو (Flow) می شود.

 

انواع اکسیژن ساز از نظر کاربر

دو نوع اصلی از دستگاه اکسیژن ساز تولید شده که نسبت به نیاز بیمار و وضعیت خاص مورد استفاده قرار گیرد:

 

الف- انواع اکسیژن ساز ثابت (stationary)

اکسیژن سازهایی که در بیمارستان ها مورد استفاده قرار می گیرند و اکثر دستگاه های تولید کننده اکسیژن در منزل از نوع ثابت هستند. امکان جا به جایی این دستگاه اکسیژن ساز وجود دارد اما بیشتر اوقات این دستگاه به صورت ثابت در اتاق مریض قرار می گیرد.این دستگاه اکسیژن ساز از لحاظ وزن برای حمل در خارج از منزل مناسب نیست.

 

ب- انواع اکسیژن ساز قابل حمل (portable)

برای آسایش بیمار های تنفسی در بیرون از منزل نیز دستگاه اکسیژن ساز پرتابل تولید شده است.دستگاه اکسیژن ساز پرتابل در ابعاد کوچک تر و با وزن سبک تری تولید شده تا افراد در مسافرت شان و فضاهای بیرون از خانه هم راحت باشند. اکثر بیماران با کمک انواع اکسیژن ساز می توانند زندگی معمولی را تجربه کنند.

 

موارد مهمی که باید در هنگام خرید دستگاه‌ اکسیژن‌ ساز در نظر گرفت

۱- ظرفیت بر حسب تولید اکسیژن

از مهم‌ترین فاکتور‌هایی که باید در موقع خرید دستگاه اکسیژن‌ ساز به آن دقت کرد، ظرفیت اکسیژن تولیدی دستگاه اکسیژن ساز است.ظرفیت اکسیژن تولیدی می‌تواند مشخص کند که آیا این دستگاه توانایی تامین نیاز درمانی شما را دارد یا خیر. تمامی دستگاه‌های اکسیژن‌ ساز بر حسب لیتر بر دقیقه (lmp)  اکسیژن تولید می‌کنند.از رایج‌ ترین ظرفیت‌‌های دستگاه‌های اکسیژن‌ ساز ۲ لیتر بر دقیقه است که بیش تر بیماران از این سطح تولید اکسیژن استفاده می‌کنند. دستگاه‌های اکسیژن ساز جدیدی طراحی و تولید شده‌اند که می‌توانند با تنظیم از سمت کاربر میزان تولید اکسیژن را تغییر دهند.

 

۲- اندازه و سایز دستگاه اکسیژن‌ ساز

یکی دیگر از نکات مهم، انتخاب سایز دستگاه اکسیژن ساز است. دستگاه‌های پرتابل موجود در بازار وزن شان مابین ۹۰۰ گرم تا ۹ کیلوگرم است. دستگاه ‌های سبک ‌تر برای فضا های بیرون از بیمارستان و یا خانه استفاده می شوند و قدرت کمتری نیز نسبت به دستگاه‌هایی با وزن و اندازه بیشتر دارند. دستگاه‌های بزرگ ‌تر و سنگین ‌تر دارای قدرت بیشتری هستند و توسط بیمارانی مورد استفاده قرار می گیرد که نیاز به اکسیژن بیش تری دارند.این نوع دستگاه‌ ها بیش تر برای مصارف داخل خانه و مراکز درمانی استفاده می‌شوند.

 

 جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید اکسیژن ساز با متخصصان ما تماس بگیرید.