این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

(+۹۸) ۴۱ ۳۶۶۹۸۷۰۷
 
EN
یکشنبه, ۱۰ تیر ۷۷۷ ساعت ۱۵:۴۷

ژنراتورهای اکسیژن هواپیما چگونه کار می کنند؟

 

چگونه گرما می تواند اکسیژن تولید کند؟

هنگامی که ما به اکسیژن ذخیره شده فکر می کنیم ، چیزی که معمولاً به آن فکر می کنیم مخزن بزرگ فلزی است که دارای گاز اکسیژن تحت فشار است. این روشی است که ما اکسیژن را در بیمارستان ها و سکوهای جوشکاری مشاهده می کنیم. ما همچنین شاهد هستیم که غواصان SCUBA اکسیژن خود را به شکل هوای فشرده شده در مخازن SCUBA مصرف می کنند. از آنجا که آنها بسیار رایج هستند ، ما تمایل داریم فکر کنیم مخازن فلزی سنگین تنها راه ذخیره اکسیژن است.

 

معلوم است که یک روش شیمیایی برای ذخیره اکسیژن نیز وجود دارد. بسیاری از مواد شیمیایی ، از جمله کلرور پتاسیم (KCl۰۳) و کلرات سدیم (NaCl۰۳) سرشار از اکسیژن هستند و در هنگام گرم شدن مایل هستند آن را به عنوان یک گاز تقریبا خالص تسلیم کنند. مخازن SCUBA که غواصان می پوشند تا وزن ۸۰ پوند (۳۶ کیلوگرم) وزن دارند اما می توانند تنها چند ساعت هوا را در آن ذخیره کنند. مخزن اکسیژن به وزن نیمی از آن که می تواند حدود چهار روز اکسیژن را تأمین کند. کلرات سدیم مانند اسفنج اکسیژن عمل می کند و شما اکسیژن را با حرارت فشار می دهید.

 مخزن های اکسیژن مدرن یک روش بسیار سبک وزن برای ذخیره اکسیژن هستند. در هواپیماها ، زیردریایی ها و ایستگاه های فضایی - مخزنهای اکسیژن (که به عنوان ژنراتورهای اکسیژن نیز شناخته می شوند) پیدا می کنید - مکانهایی که اکسیژن به طور غیر منتظره از بین می رود. به طور معمول ، یک مخزن اکسیژن حاوی یک گلوله سدیم کلراتی یا سیلندر و یک اشتعال است. احتراق می تواند توسط اصطکاک یا ضربه ایجاد شود. برای شروع واکنش کلرات سدیم ، گرمای کافی تولید می کند و سپس گرمای واکنش خود را حفظ می کند. کلرات سدیم نمی سوزد - تجزیه آن فقط اتفاق می افتد تا گرما و اکسیژن زیادی از بین ببرد.

دلیل اینکه مخزنهای اکسیژن می توانند باعث آتش سوزی شوند ، به دلیل گرم بودن آنها هستند و اکسیژن تولید می کنند. هر چیزی در این نزدیکی که اتفاق می افتد مشتعل شود به دلیل منبع غنی اکسیژن به شدت می سوزد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خرید اکسیژن ساز با شرکت فلات باختر صدر در تماس باشید.