این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

(+۹۸) ۴۱ ۳۶۶۹۸۷۰۷
 
EN
سه شنبه, ۰۵ تیر ۷۷۷ ساعت ۱۵:۴۱

عوارض جانبی اکسیژن درمانی چیست؟

در برخی مراکز درمانی و بیمارستان ها ، کادر پزشکی حرفه ای اکسیژن درمانی بیش فعالی ( HBOT) ارائه می دهند. اثرات جانبی این درمان مدت طولانی است که مورد مطالعه قرار گرفته است. همانطور که در بیشتر روشها و درمانها در صنعت پزشکی اتفاق می افتد ، HBOT ممکن است عوارض جانبی داشته باشد. با این حال ، اینها نباید از مزایای احتمالی هایپرباریک پیشی بگیرند. این روش بدون درد و غیر تهاجمی ، تجهیزات پیشرفته پزشکی و کادر پزشکی دارای مجوز حرفه ای را به شما ارائه می دهد تا از بهترین مراقبت ها اطمینان حاصل شود.

 

در حین جلسه HBOT ، شما داخل یک محفظه بزرگ آکریلیک شفاف خواهید بود که با اکسیژن خالص ۱۰۰٪ تحت فشار قرار می گیرد. افزایش میزان اکسیژن و فشار باعث افزایش توانایی های درمانی طبیعی بدن می شود. HBOT ممکن است یک درمان مؤثر برای انواع شرایط پزشکی باشد. شفابخشی ، به ویژه در مورد زخم ها ، از مزایای شناخته شده HBOT است. افزایش میزان اکسیژن و فشار باعث تسریع در رشد سلول و استخوان می شود و تولید سلول های خونی جدید را تحریک می کند. HBOT همچنین می تواند به طور مؤثر با عفونت ها و باکتری ها مقابله کند. آزادسازی فاکتورهای رشد و سلولهای بنیادی نیز بهبود یافته است. درمان با اکسیژن Hyperbaric می تواند در مواردی مانند موارد زیر کمک کند:

 

  • زخمهای دیابتی مزمن / غیر شفابخش
  • صدمات پرتوی به استخوان یا بافت نرم
  • عفونت
  • تولید کلاژن
  • رفع فشار بیماری
  • می سوزد
  • آسیب دیدگی
  • پیوند پوست / مصالحه پوستی
  • اختلالات خود ایمنی
  • کم خونی شدید

همه بیماران قبل از دریافت HBOT توسط یک ارائه دهنده پزشکی مجاز ارزیابی می شوند. مهم است که شما هرگونه شرایطی را در اختیار کادر بیمارستان قرار دهید تا آنها بتوانند بهترین مراقبت و درمان شخصی را به شما ارائه دهند. با این اطلاعات ، آنها یک برنامه مراقبت ویژه HBOT ایجاد می کنیم. در این طرح شامل اطلاعات شخصی متخصصان ما در مورد سایر جنبه های بهزیستی شما مانند تغذیه است. ما بر این باوریم که یک برنامه مراقبت شخصی ، که دقیقاً برای شما ایجاد شده است ، ضروری است.

 

رایج ترین عوارض جانبی:

 

درد گوش خفیف - برخی از بیماران این عارضه جانبی جزئی را تجربه می کنند. این احساس شبیه به احساسی است که هنگام پرواز با هواپیما را تجربه می کنید. این احساس به زودی پس از بیرون آمدن از محفظه تحت فشار از بین می رود.

خشکی بینی یا تحریک پوست - افزایش اکسیژن می تواند معابر بینی و پوست را خشک کند.

عوارض جانبی جدی تر و نادر شامل پنوموتوراکس ، سمیت اکسیژن و تشنج است.

 

به طور کلی ، HBOT یک درمان بی خطر ، بدون درد و موثر برای شرایط بی شماری است. تقریباً در مورد هر نوع درمان پزشکی ، مانند عارضه جانبی ناشی از درمان اکسیژن هایپربار ممکن است عوارض جانبی به همراه داشته باشد. پرسنل بسیار ماهر برای پیشگیری از بروز عوارض و عوارض جانبی ، هرگونه احتیاط را باید انجام دهند.

بیمارستان ها و مراکز درمانی برای تامین اکسیژن موردنیاز اکسیژن تراپی برای خرید اکسیژن ساز با شرکت فلات باختر تولید کننده اکسیژن ساز تماس حاصل کنند.